Tanie szybkie kredyty – gdzie ich szukać?

Sytuacje w życiu są różne. Czasami wszystko układa się po naszej myśli, pogoda jest słoneczna, korków nie ma, a automat z batonikami wyrzuca nam gratis. Są jednak takie dni, gdy to co mogłoby pójść źle – idzie źle. Auto się psuje, pralka zalewa sąsiadów, a komputer po latach służby odmawia posłuszeństwa. Część z nas być może jest przygotowana na takie ewentualności i trzyma w skarpecie większą sumkę na tzw. czarną godzinę. Co jednak, jeśli owa godzina nadeszła i zaskoczyła nas bez grosza przy duszy? Odpowiedź jest prosta – musimy pożyczyć pieniądze. Tylko gdzie znaleźć tanie, szybkie kredyty?

Pożyczka od rodziny

Zapewne w chwilach próby, pierwszym pomysłem wielu z nas jest zwrócenie się o pomoc do rodziny – może ktoś bliski dysponuje większą suma, której nie potrzebuje i którą byłby skłonny nam pożyczyć. Nie da się jednak ukryć, że w niektórych przypadkach może to być mało skuteczne i komfortowe rozwiązanie. Nie zawsze bowiem mamy do kogo się zwrócić, a nawet jeśli mamy, często nie chcemy, by nasza rodzina wiedziała, że mamy kłopoty finansowe, bo wolimy uniknąć krytycznych opinii z ich strony.

Tanie i szybkie kredyty w banku – czy to możliwe?

Kredyty są udzielane przez banki nie po to by pomóc klientowi, ale by zarobić. Pobierana jest zatem cała lista opłat – prowizji, opłat przygotowawczych, odsetek i innych. Bardzo często jest również tak, że aby skorzystać z jakiegoś atrakcyjnego kredytu, musimy dokupić inne produkty (np. kartę kredytową) bądź nawet założyć nowe konto. Po podsumowaniu wszystkich kwot, może uzbierać się niemała sumka.

Oddzielnym tematem jest czas, w którym banki podejmują decyzję. By w ogóle złożyć wniosek potrzebujemy całej listy dokumentów – zaświadczeń o dochodach (swoich oraz małżonka), wyciągi z kont bankowych, odcinków od renty, a niekiedy oświadczeń poręczyciela. Po skompletowaniu i dostarczeniu dokumentacji musimy poczekać jeszcze na weryfikację naszej zdolności kredytowej w biurach informacji kredytowej. W zależności od banku i wysokości wnioskowanej kwoty może to potrwać nawet do kilku dni.

Gdzie znaleźć tanie i szybkie kredyty?

Jeśli zatem zależy nam i na szybkości i na atrakcyjnych warunkach, gdzie powinniśmy szukać? Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być usługi firm pożyczkowych. Na polskim rynku znajdziemy wielu pożyczkodawców posiadających tanie i szybkie kredyty – by je znaleźć wystarczy skorzystać z rankingu chwilówek https://enerad.pl/finanse/chwilowki/. Dzięki temu z łatwością sprawdzimy najważniejsze interesujące nas parametry.

Niewątpliwą zaletą firm pożyczkowych jest to, że dodatkowe pieniądze można zdobyć naprawdę łatwo i szybko – wystarczy dowód osobisty i konto bankowe. Decyzja jest podejmowana niemal natychmiast, podobnie jest z wypłatą środków – często proces od złożenia wniosku po otrzymanie pieniędzy zajmuje jedynie kilkanaście minut.

Pożyczkodawcy posiadają w swojej ofercie kredyty o różnej wysokości i o zróżnicowanych terminach spłat, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co warto wspomnieć, to to że chwilówki można bez żadnych dodatkowych opłat spłacić przed ostatecznym terminem – dzięki temu koszt pożyczki może być niższy. Gdy o kosztach mowa, trzeba podkreślić, że firmy pożyczkowe również nie działają charytatywnie i chcą na nas zarobić. Jednak w przeciwieństwie do banków, tu z łatwością znajdziemy kilka całkowicie darmowych kredytów. Zanim jednak się zdecydujemy, dokładnie przeanalizujmy dostępne oferty. Przy porównywaniu chwilówek warto trzymać się kilku dobrych rad https://finanse.wp.pl/porownanie-chwilowek-jak-zrobic-to-dobrze-6297135489120385a, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko związane z wzięciem pożyczki pozabankowej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.