Tani kredyt gotówkowy – jak wybrać?

W natłoku ofert, które niemal codziennie nas atakują z banerów internetowych czy reklam telewizyjnych trudno zdecydować o wyborze kredytu. Najlepiej taniego, a jednocześnie bez dużej miesięcznej raty. Dziś podpowiemy, co robić, by znaleźć taki kredyt gotówkowy.

Bank musi swoje zarobić. Choćby z tego najbardziej błahego powodu znalezienie taniego kredytu gotówkowego ze stosunkowo niską ratą będzie trudne. Jednak wspomniany już natłok ofert jest zarazem naszym sprzymierzeńcem.

Sprawdzajmy stopy procentowe

Wszystkie banki muszą stosować się do jednej reguły, wedle której oprocentowanie nominalne nie może przekroczyć pewnego pułapu – dwukrotności stopy procentowej plus 3,5%. Dlatego tak ważne będzie monitorowanie przez nas wysokości stopy procentowej. Kredyt gotówkowy wzięty w czasie niskich stóp procentowych, przynajmniej na początku, powoduje niskie koszty związane ze spłatą odsetek. Kluczowe jest więc zatem wyczekanie momentu niskich stop procentowych. Oczywiście nie do przesady.

Ile tak naprawdę potrzebujemy?

Druga porada będzie tyczyła się już nas samych. Na początek rozważmy, jaka wysokość kredytu jest nam naprawdę potrzebna. W ten sposób nie będziemy musieli wnioskować o dodatkowe środki, gdy pożyczymy za mało, ani męczyć się z wysokimi kosztami, gdy pożyczymy za dużo. A co gorsza wykorzystamy przyznane środki do końca. Gdy mamy przy sobie sporo pieniędzy, wcale o to nietrudno.

Zanim przystąpimy do analizy ofert kredytowych, załóżmy sobie warunki, jakie musi spełnić nasz kredyt gotówkowy tzn. ile czasu będziemy go spłacać i jaką maksymalną ratę nas stać. To przybliży nas do taniego kredytu i do poznania naszych ograniczeń budżetowych. Dzięki temu nie wpadniemy w spiralę zadłużenia.

No dobrze, ustaliliśmy na ile możemy sobie pozwolić, ale co dalej? Spójrzmy dokładnie na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskazuje ona rzeczywiste koszty, których nie zobaczymy w oprocentowaniu nominalnym. To ostatnie nie uwzględnia dodatkowych opłat, które RRSO jak najbardziej uwzględnia.

Tani kredyt gotówkowy – z prowizją czy bez?

Co prawda, większość kredytodawców udzielając kredytu gotówkowego, nie pobiera opłaty przygotowawczej, jednak dalej należy uważać. Na co? Choćby na dodatkowe ubezpieczenia i opłaty. Zwłaszcza kiedy bank przygotował promocyjną ofertę bez prowizji. Ta nie przekracza zazwyczaj 10%, jednak na początku kredytowania, kiedy przecież potrzebujemy gotówki, jej brak może się nam wydać szczególnie atrakcyjny.

Czeka nas zatem żmudne porównywanie RRSO kilkunastu wiodących banków? Nic z tych rzeczy. Pomocą okazuje się tu ranking kredytów gotówkowych Gotówkowe.net, którego lepsze wersje po podaniu podstawowych parametrów ukazują całkowitą wysokość kredytu, wspomniane RRSO i wysokość raty.

Dzięki rankingowi wszystkie oferty mamy w jednym miejscu, mogąc do nich w każdej chwili wrócić. Gdy liczy się czas, a Polacy lubią kiedy transzę kredytu otrzymują szybko, takie rozwiązanie okazuje się szczególnie cenne. Wtedy już tylko od nas zależy na jak tani kredyt gotówkowy się zdecydujemy.


  1. hiciu11

    nikt nie jest w stanie wybrać dobrego kredytu gotówkowego na własną rękę. trzeba właśnie spróbować dowiedzieć się więcej od specjalistów, którzy zajmują się tym zawodowo. Kto byłby w stanie znać tyle ofert banków co tych instytucji jest w PL?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.