Szybka pożyczka w 15 minut – kiedy możliwa?

szybka pożyczka w 15 minut

Czym powinny się charakteryzować obecnie produkty firm pożyczkowych? Zapewne odpowiesz, że dopasowaniem do potrzeb klientów i będziesz miał rację. Jedną z najważniejszych cech pożyczek pozabankowych, cenionych przez wnioskodawców jest szybkość wydawania decyzji i wypłacania pieniędzy na konto pożyczkobiorców. Niektóre firmy deklarują nawet przeprowadzenie całego procesu w kwadrans. Na co trzeba jednak zwrócić uwagę, aby szybka pożyczka w 15 minut była możliwa? Sprawdź!

Wniosek o szybką pożyczkę – jakie warunki?

Jeżeli interesuje Cię otrzymanie pożyczki “na już”, to zapewne poszukujesz rozwiązania, które nie będzie wymagało od Ciebie przedłożenia szeregu zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodach. Taką motywacją kierują się również inne osoby, które zainteresowała szybka pożyczka w 15 minut. Najczęściej nie posiadają one stałego zatrudnienia, pracują dorywczo bądź pobierają świadczenia emerytalne lub rentowe. Minimum formalności nie oznacza oczywiście absolutnego braku warunków do spełnienia. W przypadku większości pożyczkodawców, wyglądają one podobnie:

 • aktualny dowód osobisty,
 • polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terenie Polski,
 • przedział wiekowy najczęściej 21-75 lat (niektóre firmy przyjęły inny zakres wieku),
 • status konsumenta (osoby fizycznej ze zdolnością do czynności cywilno-prawnych),
 • adres e-mail i polski numer telefonu,
 • konto w banku z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Niektórzy pożyczkodawcy, pomimo deklaracji maksymalnego skrócenia czasu udzielenia pożyczki, mogą poprosić Cię o przedłożenie np. wyciągu z rachunku bankowego, dokumentu potwierdzającego wysokość emerytury lub renty, oświadczenia PIT lub rachunków za podstawowe media. Jeśli chcesz sprawdzić te wymagania sprawdź, którzy pożyczkodawcy oferują taki produkt, jak szybka pożyczka w 15 minut w serwisie chwilowo.pl.

Co wpływa na czas uzyskania pożyczki?

Pomimo najlepszych chęci ze strony firmy pożyczkowej, może się zdarzyć, że pożyczka będzie niemożliwa do uzyskania w kwadrans. Zobacz jakie czynniki, często niezależne od pożyczkodawcy, mają wpływ na czas potrzebny do pojawienia się środków na koncie wnioskodawcy.

Zbieżność dostawców usług bankowych

Znasz z pewnością to uczucie, kiedy wielokrotnie sprawdzasz swój rachunek bankowy w oczekiwaniu na przelew. Sesje przychodzące i wychodzące rządzą się jednak w różnych bankach swoimi prawami i to na nie trzeba zwrócić uwagę chcąc otrzymać pieniądze w 15 minut od złożenia wniosku. Zanim zdecydujesz się więc na skorzystanie z oferty konkretnego pożyczkodawcy, sprawdź uprzednio w jakich bankach posiada on swoje konta. Jeżeli na liście znajdziesz ten, który prowadzi Twój rachunek, szanse na szybką pożyczkę znacznie wzrastają. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

Coraz więcej banków stosuje księgowanie przelewów wewnętrznych na bieżąco lub inaczej w czasie rzeczywistym. Niektóre instytucje uznają taką procedurę za standard 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, ale inne udostępniają taką możliwość jedynie w wybranych godzinach lub tylko w dni robocze. Choć wykonanie przelewu w obrębie tego samego banku znacznie przyspiesza jego księgowanie, to i tak zawsze warto abyś sprawdził te regulacje w przypadku Twojego banku. Dostawcy, którzy wykonują przelewy wewnętrzne w czasie rzeczywistym, to np. mBank, Idea Bank, Citi Handlowy, PKO BP, ING Bank Śląski, czy BGŻ BNP Paribas.

Gorzej pod względem czasu wygląda księgowanie przelewów międzybankowych. Jeżeli wybrany przez Ciebie pożyczkodawca nie posiada konta w tym samym banku, co Ty, a dodatkowo nie korzystasz z platform do szybkich przelewów takich, jak np. BlueCash czy Przelewy24, to wątpliwym jest, abyś gotówkę otrzymał w ciągu 15 minut. Tu kluczowymi będą sesje Elixir i godziny przelewów wychodzących oraz przychodzących. Jeżeli bowiem firma pożyczkowa dokona przelewu po ostatniej godzinie księgowania środków w Twoim banku, to najszybciej otrzymasz je następnego dnia roboczego podczas pierwszej sesji przychodzącej.

Godziny pracy firmy pożyczkowej

Choć wniosek o pożyczkę w 15 minut będziesz zapewne składał online, to nie zapominaj o tym, w jakich godzinach pracują doradcy danego pożyczkodawcy. Nie zawsze bowiem w przypadku takich produktów, jak szybka pożyczka w 15 minut, stosuje się celem weryfikacji wniosku proces zautomatyzowany. Jeżeli przyznaniem Twojej pożyczki ma zająć się pracownik firmy pożyczkowej, to weź pod uwagę godziny jego pracy. Na przykład wniosek złożony w piątek późnym wieczorem, będzie zapewne skutkował otrzymaniem środków nie w kwadrans, ale dopiero w poniedziałek.

Czas weryfikacji tożsamości i wniosku

Nawet podczas starania się o błyskawiczną pożyczkę, nie możesz zakładać, że pożyczkodawca nie będzie weryfikował Twojej tożsamości. Są to bowiem procedury niezbędne do zapewnienia bezpiecznych transakcji tak pożyczkobiorcom, jak i firmom pożyczkowym. W jaki sposób instytucje pożyczkowe weryfikują tożsamość wnioskodawców? Otóż:

 • za pomocą logowania do aplikacji takich, jak Instantor czy Kontomatik,
 • za pomocą przelewu bankowego (na zwrotną kwotę 1 gr lub 1 zł),
 • za pomocą rozmowy telefonicznej,
 • za pomocą dowodu osobistego.

Każdy z tych sposobów weryfikacji ma oczywiście wpływ na szybkość uzyskania przez Ciebie pieniędzy i zależy od sprawnego i skutecznego przeprowadzenia procesu.

O czym natomiast powinieneś pamiętać już na etapie weryfikacji wniosku? Przede wszystkim o jego poprawnym i rzetelnym wypełnieniu. Pamiętaj też, że jeżeli w związku z na przykład z wyjątkowo atrakcyjną ofertą, Twój pożyczkodawca będzie procedował wiele wniosków jednocześnie, weryfikacja Twojego może się wydłużyć. Pomimo tego, trzeba przyznać, że szybka pożyczka w 15 minut to świetne rozwiązanie, pod warunkiem wcześniejszego zapoznania się ze wszystkimi jej parametrami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.