Najciekawsze strony o kredytach

przedstawiamy najlepsze strony o kredytach

Naszym pierwszym, intuicyjnym działaniem przy poszukiwaniu kredytu jest zajrzenie do Internetu. Na szczęście, nie musimy już w tym celu odwiedzać strony każdego banku czy Skoku. Potrzebne informacje znajdziemy coraz częściej w jednym miejscu, co oszczędzi nasz czas, a w wielu przypadkach także sporo wysiłku

.
Łatwość w zdobywaniu danych kredytowych oznacza jednak także pewne zagrożenia. Liczba stron zestawiających oferty kredytowe jest na tyle duża, że nie trudno znaleźć takie, które są słabej jakości lub, co gorsza, nieuczciwe. Czym należy się kierować w ocenie przydatności witryn kredytowych?
Przede wszystkim, wartościowa strona o kredytach powinna być oparta o wiedzę. Gdy widzimy zatem stronę z samym tylko rankingiem ofert z suchymi liczbami, bez słów objaśnienia, powinna nam się zapalić czerwona lampka. Taka strona może w końcowym rozrachunku okazać się przydatna, jednak w dużym stopniu ofertę kredytową będziemy wtedy wybierali nieco na oślep. Zwłaszcza, jeśli poszukujemy kredytu po raz pierwszy.

Wiedza to podstawa

Nasz wybór okaże się pewniejszym, gdy wszystkim parametrom kredytu towarzyszyć będzie objaśnienie szczegółowych warunków czy wyjaśnienie pojawiających się, nie zawsze prostych, finansowych terminów. Dlatego dobrze, żeby na stronie, której zestawieniem będziemy się kierować znalazł się obszerny słownik pojęć kredytowych, tak jak ma to miejsce w serwisie hipoteki.net poświęconemu kredytom hipotecznym.

Oprócz słownika znajdziemy tam też najczęściej zadawane pytania (FAQ), ale i artykuły poradnikowe poświęcone podstawowym kwestiom. Także tym, które wzbudzają największe wątpliwości. W przypadku kredytów hipotecznych trudno będzie nam ich uniknąć, dlatego jest to tym bardziej cenna wiedza.

Jak się nie pogubić w gąszczu informacji?

Mając przed sobą kilkanaście ofert kredytów, wiedzmy, że należy zwracać szczególną uwagę na parę aspektów. Są to wysokość rzeczywistego oprocentowania i prowizji, obecność dodatkowych produktów, możliwość bezprowizyjnej wcześniejszej spłaty czy wielkość koniecznego przy popularnych hipotekach ubezpieczenia pomostowego lub wkładu własnego.

Jak widzimy, czynników jest sporo, dlatego warto wykonać symulację kredytu hipotecznego, by przekonać się o dopasowaniu danej oferty kredytowej do naszej sytuacji. W niej możemy zobaczyć precyzyjne rozbicie rat na czynniki pierwsze. Taka funkcjonalność, działająca na zasadzie kalkulatora kredytowego, jest także dostępna na stronie hipoteki.net. W połączeniu z testem zdolności, otrzymujemy pełną informację na temat dostępności różnych opcji kredytowych i ich kosztów. Pamiętajmy tutaj, że dopiero porównując wysokość raty i jej rozłożenie ze wszystkimi kosztami, całkowitymi i dodatkowymi, da nam pełną wiedzą na temat opłacalności danego kredytu.

Instrumenty pozwalające odkryć szczegóły danego kredytu bez solidnej porcji wiedzy czynią nasz wybór intuicyjnym. Dlatego, polegajmy na serwisach oferujących poza kalkulatorami i rankingami kredytowymi także sporą ilość informacji, która pozwoli nam na podjęcie samodzielnej i, co ważne, w pełni świadomej decyzji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.