Kredyt na remont – warto?

mieszkanie po remoncie dzięki kredytowi gotówkowemu

Każdy z nas znalazł się kiedyś w takiej sytuacji, kiedy przydałby mu się kredyt na remont domu czy to mieszkania. Nie zawsze przecież mamy przy sobie gotówkę. A i tak z samym remontem wiąże się mnóstwo problemów. Trzeba ustalić plan, wybrać farby i tapety oraz płytki i ustalić wiele różnych rzeczy. Ale który kredyt na remont wybrać i czy w ogóle warto wybierać?

Karta kredytowa? – szybko i tanio

Rozwiązanie najprostsze to takie, kiedy planujemy niewielki remont. W dodatku zobowiązujemy się wykonać większość prac sami. Taki remont, polegający na lekkim odnowieniu, wręcz odświeżeniu naszego mieszkania, będzie nas kosztował nie więcej niż trzy tysiące złotych. W takiej sytuacji wystarczająca może okazać się karta kredytowa. Przydaje się w takiej sytuacji także konto z limitem. Zaletą karty kredytowej jest to, że pieniądze mamy dostępne bardzo szybko. No i korzystne odsetki.

Kredyt gotówkowy opłaca się wziąć na kredyt?

Jeśli chcemy zrobić większy remont, przyda nam się tutaj kredyt gotówkowy. To sytuacja, gdy koszty remontu wynoszą co najmniej cztery tysiące, jak nie kilkanaście tysięcy. Wówczas planujemy zwykle zatrudnić fachowców, i to czasem niejednego. Karta kredytowa to w takim przypadku za mało. Nie wystarczy pojechać do sklepu i kupić materiały na kartę. Często tutaj fachowiec wymaga gotówki, aby mógł chociażby pojechać do sklepu i kupić materiały budowlane. Nie damy mu przecież swojej karty kredytowej. Poza tym tacy fachowcy lubią dostawać gotówkę do ręki, a nie załatwiać spraw przelewem. Oczywiście można też wziąć szybką chwilówkę, ale tutaj dostaniemy zaledwie kilka tysięcy złotych. Lepiej udać się zatem do banku po kredyt gotówkowy na remont. Przed udaniem się do banku musimy jednak wyliczyć, jakie dokładnie mamy wydatki i ile pieniędzy będzie nam potrzebnych. Dobrze jest też skorzystać z porad doradcy kredytowego, który z pewnością poradzi nam, aby wziąć około piętnaście procent więcej niż przewidziane wydatki. Ta kwota przyda nam się właśnie na nieprzewidziane wydatki, które z pewnością będą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.