Kredyt na prowadzenie firmy

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej to jeden ze sposobów finansowania marzeń o prowadzeniu firmy. Droga do otrzymania pieniędzy nie jest łatwa ale warta swojej ceny. Banki oczekują wiarygodnych gwarancji spłaty kredytu. Na szczęście istnieje kilkadziesiąt kredytów i pożyczek gotówkowych, z których możemy sfinansować nasz genialny pomysł. Niestety, już pierwsza wizyta w banku może nas rozczarować.

Co pomoże w uzyskaniu kredytu?

Dobry pomysł na biznes może spotkać się z dość chłodnym przyjęciem analityka kredytowego, dla którego liczą się liczby i fakty. A te mówią, że z 10 startupów po roku działalności na rynku pozostaje jeden. To co nam sprzyja, to zdecydowanie dobra historia kredytowa. Bank weźmie pod uwagę także nasze wcześniejsze dochody. Najlepiej byłoby gdyby początkujący przedsiębiorca pracował wcześniej na etacie i otrzymywał od dłuższego regularnie wynagrodzenie. Po tym bank będzie musiał ocenić zdolność kredytową, bo dokumentów o obrotach i rentowności poczatkująca firma nie ma. Oczywiście takich osób jest niewiele.
Na szczęście na rynku nie brakuje ofert dla początkujących przedsiębiorców. Należy jednak założyć, że bez zabezpieczeń i dobrej historii kredytowej trudno będzie uzyskać więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych na start i to z dość nieciekawym oprocentowaniem, a każdemu z nas zależy na tanim kredycie.

Kredyt na otwarcie firmy to zbyt duże ryzyko?

Wzięcie kredytu na otwarcie firmy jest na pewno ryzykowne. Znajdziemy w swoim otoczeniu zarówno takie osoby, które pożyczyły pieniądze i nadal pozostają na rynku jak i takie, które popadły w długi. Warto zastanowić się i spróbować przewidzieć co może pójść nie tak i starać się temu zapobiec. Dodatkowo warto pomyśleć o:

  • Stworzeniu biznesplanu – dobry biznesplan to podstawa dobrego biznesu. Zdarzają się sytuacje, kiedy banki udzielają kredytu tylko pod warunkiem okazania biznesplanu.
  • Praca, praca jeszcze raz praca – jeśli nie poświęcisz projektowi wystarczająco dużo pracy, niestety efekty mogą okazać się mało zadowalające. Sam fakt zaciągniętego kredytu powinien być wystarczającą motywacją aby każdego dnia dawać z siebie jak najwięcej.
  • Szczęście – nie wszystko można przewidzieć, szczęście jest nieodłącznym elementem każdego biznesu.
  • Umowa kredytowa – w zasadzie każda umowa podpisana na firmę. Na kredycie można dużo stracić dlatego czytaj umowy.

Korzyści płynące z kredytu na firmę

Banki prześcigają się w korzyściach płynących ze skorzystania z kredytu na działalność gospodarczą. Często są one obwarowane konkretnymi warunkami, dlatego warto wcześniej się z nimi zapoznać. To czego możemy się spodziewać to m.in.: rok bez ZUS-u, umorzenie kwoty pożyczki, weekend w SPA, tablety, odroczenie terminu spłaty, nagroda pieniężna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.