Czy WordPress jest łatwy w użytkowaniu?

Wybierając oprogramowanie strony internetowej, bloga czy sklepu bardzo ważne z perspektywy właściciela jest łatwość użytkowania. Niezależnie od doświadczenia, od narzędzi internetowych oczekujemy przejrzystości, intuicyjności oraz odpowiedniego wsparcia technicznego. Opinie na temat WordPressa są różne. Część osób uważa, że jest to aplikacja dla osób zaawansowanych, ale znajdą się też tacy, którzy nazwą go banalnym.

Użytkowanie WordPressa

WordPress może wydawać się trudny dla osób, które pierwszy raz mają styczność z systemem zarządzania treścią CMS. Panel administracyjny na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Zdecydowanie potrzeba trochę czasu i praktyki, aby w pełni zrozumieć sposób jego działania i właściwie wykorzystać jego możliwości. Musimy z pewnością nauczyć się odróżniać m.in. czym różni się strona od wpisu. Jednak po szybkim zapoznaniu się z bocznym menu nawet mniej zaawansowani użytkownicy odnajdą się w interfejsie. Co więcej, ilość dostępnych wersji językowych (jest możliwość ustawienia panelu w języku polskim) znacznie ułatwia jego użytkowanie. Umieszczanie postów czy kolejnych artykułów nie powinno sprawiać trudności i być trudnym do nauczenia.

Prostota obsługi WordPress polega przede wszystkim na tym, że bez znajomości html czy php, każdy jest w stanie zarządzać stroną czy blogiem i rozbudowywać funkcjonalność poprzez obsługę wtyczek i motywów. Doskonała dokumentacja WordPressa to kolejny plus. Opisane funkcje, klasy, filtry i akcja wraz z przykładami użycia.

Pomoc techniczna WordPress

WordPress jak każda inna aplikacja może sprawić swoim użytkownikom problemy. Mamy wówczas dwa wyjścia. Po pierwsze szukać rozwiązania samodzielnie na forach lub kontaktując się z działem obsługi. Duża społeczność skupiona wokół WordPressa i jego popularność sprawiają, że bardzo szybko powinniśmy znaleźć odpowiedź. Drugim rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy zewnętrznej specjalizującej się w obsłudze WordPressa. Decydując się na ten krok musimy pamiętać, aby dokładnie określić swój problem i satysfakcjonujące nas rozwiązanie. Jeżeli chodzi o koszt jest on ustalany indywidualnie, w zależności od trudności danej sprawy. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z WordPressem i nie mają czasu, aby stopniowo wszystkiego się uczyć dobrym wyjściem jest podjęcie stałej współpracy z tego typu firmami. Chcąc znaleźć godnego uwagi specjalistę wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło takie jak pomoc techniczna WordPress, a z pewnością wyświetli nam się kilkanaście trafnych stron np. wp-opieka.pl.

Podsumowując WordPress został stworzony w taki sposób, aby zarówno użytkownik zaawansowany, jak i początkujący potrafił sobie z nim poradzić. Jest to tylko kwestią czasu i cierpliwości, żeby zapanować i mieć nad nim pełną kontrolę. Z pewnością te cechy przyczyniły się do tak dużego sukcesu tej platformy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.